O nas

Na rynku polskim rozpoczęliśmy działalność w 1995 r. pod nazwą ADY-Polska jako oddział francuskiej firmy ADY S.A. powstałej w roku 1967, której przez długie lata Prezesem i Dyrektorem Generalnym był Pan Pierre RICHART.
Firma ADY S.A. była producentem urządzeń do budowy i modernizacji basenów prywatnych oraz publicznych. Produkowała również szeroką gamę urządzeń oraz środków chemicznych do uzdatniania wody. Jej główna siedziba znajdowała się w Chassieu w obrębie Lyonu. Tam również stworzone zostało laboratorium analityczne, w którym m.in. prowadzone były prace badawcze nad skutecznością nowych sposobów uzdatniania wody np. metodą osmozy odwróconej.
Rozwój eksportu firmy datuje się od roku 1979, kiedy zrealizowana została budowa 50-metrowego basenu Olimpijskiego w Togo.
Spośród największych obiektów eksportowych zrealizowanych przez firmę ADY wymienić należy:

  • w Tunezji – 3 baseny 25m x 12m
  • w Algierii – basen Olimpijski Tebessa ,
  • w Maroku – Basen Olimpijski Mohammedia dla Igrzysk Sródziemnomorskich

W krajach tych, a szczególnie w Tunezji firma ADY S.A. zrealizowała kilkadziesiąt inwestycji z zakresu technik basenowych oraz uzdatniania wody.
W 1985 roku rozwijając swą politykę eksportową firma ADY jako reprezentant Francji skorzystała z propozycji Rządu Francuskiego, opracowania dokumentacji i przygotowania oferty na dostawę urządzeń dla kompleksu basenów Igrzysk Olimpijskich w Seulu. W Polsce początkowo główny nacisk położyliśmy na stworzenie sieci handlowej polskich firm specjalistycznych, dla których dostarczaliśmy produkty firmy ADY.

Rozwijając swą działalność w 1998 roku firma ADY-Polska została przekształcona w firmę pod nazwą Fiber – Polska. Od tego czasu prowadzimy sprzedaż, montaż i serwis urządzeń do uzdatniania wody i budowy basenów. Zrealizowaliśmy dotychczas na terenie Polski kilkadziesiąt obiektów basenowych, w tym: baseny rekreacyjne miejskie, hotelowe, prywatne, rehabilitacyjne.

Obecnie w Polsce współpracujemy z wieloma jednostkami administracji lokalnej. Dostarczamy urządzenia polskim firmom wykonawczym i dystrybucyjnym. Prowadzimy nadzór i rozruch naszych instalacji. W zakresie techniki basenowej współpracujemy z firmami francuskimi, niemieckimi, hiszpańskimi i włoskimi. Nasze bogate doświadczenie jest do Państwa dyspozycji. Ufam, iż nasza oferta spotka się z Państwa zainteresowaniem. W celu uzyskania dokładniejszych informacji o naszych produktach prosimy o kontakt z naszą firmą.